top of page

Soutěž s Metaxou vyhráli studenti Fakulty architektury ČVUT

Včerejším slavnostním vyhlášením výsledků v galerii Kvalitář oficiálně končí soutěž Metaxa Partyhaus Design Contest, jejímž cílem bylo zapojit studenty vysokých a vyšších odborných škol zaměřených na design a architekturu do tvorby v pořadí druhého Metaxa Partyhausu. Nejlepší práci podle porotců odevzdal tým studentů Fakulty architektury ČVUT ve složení Martina Urbanová, Marek Vilášek, Tomáš Veselý a Kryštof Vicherek. Na druhém místě se umístil tým studentů z Fakulty stavební při ČVUT - Alice Svobodová, Alžběta Vachelová a Michaela Bartuňková; třetí místo patří Magdaleně Němcové z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara při Západočeské univerzitě. Oceněni byli i úspěšní na 4. a děleném 5. a 6. místě. Do soutěže se přihlásilo 26 jednotlivců a týmů. Vernisáž šesti nejlepších prací a křest Metaxa Partyhausu proběhl ve spolupráci s Městskou částí Praha 1. Ideu studentské soutěže pro Metaxu připravila agentura Friendly Friends.


V loňském roce spustila značka Metaxa projekt Metaxa Partyhausu – obýváku pro všechny, kteří si chtějí uspořádat svou domácí party někde mimo domov. „Abychom umožnili zažít tuhle skvělou party i lidem mimo Prahu, rozhodli jsme se pro realizaci druhého Metaxa Partyhausu, ke které jsme prostřednictvím soutěže Metaxa Partyhaus Design Contest přizvali i studenty. Přeci jen mají k party i těm domácím blízko. Vždyť trendy ukazují, že domácí party zdaleka nejsou jen oslavy babiččiných narozenin“, říká k novince Mária Hrablíková, Brand manažerka značky Metaxa pro Českou republiku a Slovensko.


Studentská soutěž Metaxa Partyhaus Design Contest přinesla podle odborné poroty zajímavé pohledy na autentické party místo. „Překvapilo mě, že několik návrhů pracovalo s podobnými prvky. Ten vítězný mě zaujal svou prací se zdrojem světla“, říká k soutěži Jan Plecháč, jeden z porotců letošního ročníku.

Podle Terezy Provazníkové je vítězný koncept velmi propracovaný: „Zaujala mě práce s modulárním nábytkem, nakonec i myšlenka na korporátní identitu, kdy studenti pracují s výrazným žlutým sunballem. Kromě toho mě baví barevné propojení stropu s právě hrající hudbou, což může velmi dobře rozproudit náladu.“

Ingrid V. Lermen označuje vítězný návrh jako velmi hravý. „Osobně mě zaujal asi nejvíce návrh, který se umístil nakonec na 2. místě, protože v sobě nesl několik výrazných, přitom velmi jednoduchých prvků, které by velmi dobře fungovaly.“


Nový Metaxa Partyhaus bude od 22. června cestovat po celé České republice. Představí se v několika městech a kromě toho si ho lidé mohou objednat na jakékoliv místo, třeba i na svou vlastní zahradu. Všechny informace najdete na www.partyhaus.czPorotci:

Jan Plecháč – designér

Tereza Provazníková – časopisů Marianne Bydlení, Marianne Venkov&Styl a Elle Decoration

Ingrid V. Lermen – architektka, šéfredaktorka online projektu Insidecor

Mária Hrablíková – Brand manažerka značky Metaxa pro Českou republiku a Slovensko


Ceny pro vítěze:

  1. místo: 30 000,- + realizace návrhu + možnost vlastní party v Metaxa Partyhausu

  2. místo: 15 000,- + možnost vlastní party v Metaxa Partyhausu

  3. místo: 5 000,- + možnost vlastní party v Metaxa Partyhausu

  4. místo: Metaxa Partypack

  5. místo: Metaxa Partypack

bottom of page