CHATTY FW1617: Worker’s soul

1.3.2016

Kolekce značky CHATTY na sezónu FW16/17 našla tentokrát inspiraci v oblékání dělníků na začátku minulého století a jejich vztahu k denimu. Vedle toho se designérky nechaly unést atmosférou a jedinečností tanečního stylu subkultury Northern Soul.

 

S odkazem na dělnickou třídu v kolekci převládá denim, který CHATTY zpracovaly do jednoduchých, přitom zcela účelných oversize fazon. „Pracovaly jsme například s kontrasty barev i materiálů, denim jsme použily v raw, šedé a opírané variantě a zkombinovaly i s kožešinami, čímž jsme mu nabídly šanci dokázat, že má své místo i v zimním šatníku“, říká jedna z designérek, Radka Sirková. „Z Northern Soul jsme chtěly do kolekce vtisknout energii a entuziasmus, který je tanečníkům tohoto unikátního stylu vlastní", dodává.

 

Tentokrát se návrhářky vyhýbají líbivosti a hlavními hesly jsou pro ně pojmy jako nadčasovost a unisex. Proto kolekce obsahuje širokou škálu denimových kalhot v oversize i klasickém střihu, košil, denimových bund a kabátů, svetrů nebo overallů.

 

Kromě denimu CHATTY v kolekci představují nové pojetí doubleface, vlny a šusťáku, používají i samet nebo bavlněný popelín. Všechny použité materiály vychází z inspirace designérek – jsou praktické, snadno udržitelné a v tlumené barevnosti.

 

Kromě showroomu v Paříži předvedly CHATTY svou kolekci v rámci Mercedes Benz Prague Fashion Weeku letos v březnu. 

 

Mrkněte na naše top outfity.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Recent Posts
Please reload

CONTACT US:

 

 

Široká 22

Praha 1 - Staré Město

110 00

Czechia

 

hello@friendlyfriends.cz

 

T: +420 724 666 103
 

 

 

  • White Instagram Icon
  • White Facebook Icon

© 2020 Friendly Friends s.r.o.

Šimůnkova 1607/17, 182 00 Praha 8 - Kobylisy IČ: 29049628, Tax id: CZ29049628