top of page

MELISSA UVÁDÍ NOVOU KOLEKCI NAVRŽENOU JEREMY SCOTTEM

Brazilská značka bot Melissa je známá svými kolaboracemi se světovými návrháři. Posledním z oslovených se stala designérská ikona Jeremy Scott, jež z plastových botek odvážně učinil nafukovací hračky k vodě. Kolekce bude v České republice v prodeji od 22. března v pražském obchodě Bella Brutta.

“Vždy mě těšily úsměvy na tvářích těch, se kterými jsem se mohl podělit o svou práci. Jedním z důvodů, proč jsem kývl na spolupráci s Melissou byla právě možnost dostat mé návrhy mezi ještě více lidí. Miluji vidět své návrhy na lidech, které se tak stávají součástí jejich každodenního života.”

Značka Melissa je známá častou spoluprací se světovými návrháři – a tak se zdá, že spojení sil s Jeremy Scottem bylo jen otázkou času. Ve společné kolaboraci vzniklo 6 designů, které vychází z modelů typických pro značku, s velmi hravým twistem: Jeremy Scott každou z botek opatřil nafukovátkem:“Vycházel jsem z toho, že Melissa je známá pro své umělohmotné boty - pohrál jsem si s nápadem, že mi připomínají nafukovací hračky k vodě. Překrucováním skutečnosti rád dělám ze surreálného skutečné.”

Zákaznice mohou v kolekci vybírat mezi Melissa Inflatable Mule s podpatkem, kotníčkových Melissa Ankle Boot, dvou druhů balerínek – Melissa Space Love a Melissa Ultragirl a jedinečných Melissa Tube sandálků. Všechny modely působí v nepřehlédnutelných, jasných barvách ještě rozverněji. To samé lze říci i o Mini Melissa Monkey, určených malým slečnám.

Jeremy Scott, přezdívaný lidový návrhář, je bezpochyby designerské superstar. Inspirace pop-kulturou dala vzniknout zcela čitelnému rukopisu založenému na zářivých barvách a motivech připomínající komiksy. Po dokončení studií v roce 1996 se z New Yorku přestěhoval do Paříže, kde si po dobu jednoho roku neúspěšně snažil najít uplatnění. Pak se jednoduše rozhodl založit vlastní značku. Po deseti letech se vrátil do Spojených Států; New York vyměnil za Los Angeles. Jeho impérium i kult do dnešního dne vzkvétá, byl o něm natočen i dokumentární film Jeremy Scott, The People’s Designer. Jeho výtvory se objevují nejen na mole a v časopisech, ale i ve videoklipech ikon jako je Madonna, Rihanna nebo M.I.A. Je známý svou zálibou v kolaboracích s globálními značkami (v minulosti např. Adidas, Swatch či SmartCar), čímž se jeho práce stává dostupnější. Od roku 2013 zároveň působí jako kreativní ředitel módního domu Moschino.

Uvedení kolekce do prodeje 16. března předcházel launch v brazilském Sao Paulu. V České republice je možné kolekci zakoupit od 22. března v obchodě Bella Bruta.

bottom of page