top of page

CHATTY SS17: ZOKU

Značka CHATTY představuje kolekci Spring/Summer 17‘, která našla inspiraci v japonské subkultuře Bosozuku. Návrhářky Anna Tušková s Radkou Sirkovou tentokrát ke spolupráci přizvaly umělce Michala Škapu aka TRONa.

Zakázané rally, výrazné barvy a neuvěřitelný tunning původně jen motocyklů, později i závodních automobilů - to je Bosozuku. Subkultura, na jejímž začátku stál motorkářský gang sociálně vyloučených teenagerů a která v průběhu let okouzlila nejednoho Japonce. „Nadchla nás totální odlišnost téhle subkultury od všeho, co vidíme v Evropě. Zároveň nám je velmi blízká drzost s jakou se Bosozuku prosazuje v ulicích“, vysvětluje inspiraci jedna z návrhářek Radka Sirková.

A právě drzost, maskulinní linie a dravost jsou atributy, kterými ve své kolekci na sezónu jaro/léto 2017 CHATTY na Bosozuku odkazují. Anna s Radkou si hrají s fazónami typickými pro automobilové závodění, například s kombinézami, které přetváří do městských unisex forem. Pracují s několika druhy denimu – v kolekci je lněný selvage, bílý, lakovaný, tmavě modrý nebo opíraný denim, které společně mixují a kombinují s dalšími casual materiály jako je plátno nebo žerzej. Kolekce se nese v tlumené barevnosti, která vychází z denimu samotného. Některé kusy jsou sice na oko otrhané, nechybí jim ale pro CHATTY typické perfektní zpracování.

CHATTY tentokrát přizvaly ke spolupráci i umělce – Michala Škapu, který má na svědomí tisky a z nich vzniklé nášivky. Ty jsou vyrobeny speciální technikou, kdy se motivy nejdříve tiskly na látku, pak laminovaly a teprve pak našívaly. „Cítily jsme, že naše aktuální inspirace si žádá něco víc. Proto jsme moc rády, že Michal na spolupráci kývnul.“, doplňuje ke spolupráci Anna Tušková.

Partnerem přehlídky je značka Cointreau.

bottom of page