top of page

JIŘÍ KALFAŘ MÍŘÍ DO KYJEVA A NA PITTI SUPER

Český módní tvůrce Jiří Kalfař představí 5. února 2017 ve 21.00 svou kolekci na sezónu podzim/zima 2017 na Mercedes Benz Fashion Days v Kyjevě, kam vyráží už potřetí za sebou. Poprvé však se svou vlastní přehlídkou, která uzavře celý kyjevský svátek módy spolu s „all star cast“. Svou kolekcí se Kalfař chystá vyzvat k revoluci – k revoluci lásky a pravdy, bohémské cestě, kterou volně inspirují historické události a výrazné ženy minulých století. Z Kyjeva pak pokračuje na SUPER - Pitti Immagine, trade show zaměřenou na prêt-à-porter a dámské doplňky, kam si ho do své expozice „More Dash - Eyes on the East“ vybrala Daria Shapovalova.

Kolekce Jiřího Kalfaře na sezónu podzim/zima 2017/18 má uniformní nádech, který čerpá inspiraci v minulosti. Vyzývá k revoluci beze zbraní a tíhne k historickým událostem a výrazným ženám dob minulých, jakými byly například Johanka z Arku nebo sestry Romanovovy. „Při vzniku této kolekce jsem se inspiroval historií – příběhy, které formovaly společnost, a ženami, které byly chtěnými nebo nechtěnými hrdinkami své doby. V dnešní době, kdy často vidíme výrazné paralely s historií, jsem chtěl připomenout sílu jedince. Ne sílu boje nebo války. Chtěl jsem připomenout osudy žen, které přes veškerá rizika bojovaly či trpěly za lepší společnost, za lidské principy, či se prostě staly oběťmi režimu a doby“, popisuje Jiří Kalfař.

Kolekce Jiřího Kalfaře ale tíhne i k francouzské revoluci nebo éře 60. a 70. let ve Spojených státech amerických. To vše se odráží v jejích detailech, v propracovanosti střihů, ve výběru materiálů, ručním vyšívání nebo ručních aplikací a koneckonců i barevnosti, která je velmi výrazná. Žena, která kolekci oblékne, bude nepřehlédnutelnou bojovnicí ulice a dnešní doby.

bottom of page