top of page

STUDENTSKÝ PROJEKT „OBUJ SE DO PŘÍBĚHU BAŤA BULLETS PODLE SEBE“ ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

Firma Baťa vyhlásila studentský projekt „Obuj se do příběhu Baťa Bullets podle sebe“ a odborná porota společně s garantem projektu Maximem Velčovským vybrala ty nejlepší. Přihlášené studentské práce, včetně pěti oceněných, je možné zhlédnout ve 3. patře obchodu Baťa na Václavském náměstí od 16. května do 6. června 2017. Výběr prací spolu se speciální instalací je pak k vidění i v pražském Footshopu, který Bata Bullets nově prodává.Studenti střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti (SUPŠ) dostali možnost zapojit se do projektu „Obuj se do příběhu Baťa Bullets podle sebe“, a ztvárnit tak vlastní vizi více jak padesát let starého příběhu legendárních basketbalových tenisek Baťa Bullets.

Do soutěže, kterou vyhlásila firma Baťa společně s garantem projektu a bývalým studentem školy Maximem Velčovským, se přihlásilo 25 studentů z ateliérů grafiky a fotky. Pět z nich bylo oceněno odbornou porotou jako nejlepší. "Při výběru vítězných děl jsme zohlednili především neprvoplánové ztvárnění příběhu Baťa Bullets a originalitu zpracování," uvedl zástupce poroty.

Všechna přihlášená díla, včetně oceněných, je možné zhlédnout v prostorách obchodu Baťa ve 3. patře na Václavském náměstí do 30. května 2017.Ocenění studenti získají od firmy Baťa finanční odměnu, sama škola pak možnost odběru materiálů pro výuku přímo z Baťovy továrny v Dolním Němčí. Odměnou pro studenty jsou také cenné zkušenosti, zajímavé kontakty a příležitost ukázat své schopnosti při práci s významnou firmou.


„Spolupracovat se studenty ze SUPŠ byla pro nás jasná volba, jelikož počátky historie této školy úzce souvisejí s existencí bývalé Školy umění ve Zlíně, kterou založily právě Baťovy závody v roce 1939. Založením školy obuvnická firma vyhledávala a podporovala výtvarně nadané mladé talenty a na tuto tradici se snažíme navázat i dnes,“ uvedl marketingový manažer společnosti Ondřej Cedidla.


Tenisky Baťa Bullets byly původně vyrobeny v roce 1964 v Baťově továrně ve městě Belcamp, ve státě Maryland v USA jako oficiální týmová obuv pro basketbalisty NBA klubu, The Baltimore Bullets. Tenisky posléze expandovaly i do dalších sportovních odvětví, jako fotbal, wrestling nebo cyklistika, než byla v 70. letech jejich výroba ukončena.


Firma Baťa se rozhodla vzdát hold těmto legendárním teniskám a jejich výrobu znovu oživila. Výroba nových Baťa Bullets probíhá podle současných moderních postupů, ale design, materiál i kultovní potisky zůstaly stejné a respektují původní originál z roku 1964.

Pro zachování skutečné unikátnosti tenisek se firma Baťa rozhodla vyrobit pouze limitované edice a to v několika set párech po celém světě.

Vybrané studentské práce budou vystaveny v pražském obchodě Footshop od 16. do 30. května 2017 na adrese Bubenská 1477/1, Praha 7.

bottom of page