top of page

All Stars mural ožívá na nové adrese v Modřanech

Converse znovu dává hlas mladým nadějným umělcům a propojuje talenty napříč žánry. Pro rok 2023 si připravil odvážný mural ztvárňující téma identity, který od 7. června zdobí rušné místo na pražské tramvajové zastávce Nádraží Modřany.


Rušná křižovatka u tramvajové zastávky Nádraží Modřany se od 7. června chlubí rohovým streetartovým dílem, které se rozpíná nad novým multifunkčním prostorem Central Garden. Letošním tématem Converse All Stars Muralu je identita a jejího vizuálního pojetí se zhostil mladý grafik Adam Žák, který je součástí komunity All Stars. Jde o celosvětovou skupinu mladých talentů, které Converse podporuje. Sám Adam vnímá identitu originálním způsobem, který převtělil do podoby závěrečného návrhu.


„Představuju si ji jako rybářskou síť, která zachytává vjemy okolo nás. Některé zůstanou dekády a pomalu v nás zrají, některé se od nás odpojí už po pár měsících. Proto jsem se rozhodl pro téma identity použít motiv sítě. Každý z nás má svoji vlastní unikátní tzv. identity net.”


Velkoformátová malba vznikla pod záštitou celosvětového projektu All Stars Mural. Díky němu najdeme po celém světě díla umělců z kreativních komunit, kteří upozorňují na společensky důležitá témata. Pomocí univerzálního potenciálu street artu si můžeme užívat působivé muraly od umělců, kteří nejsou lhostejní k enviromentálním nebo aktivistickým tématům a mění veřejný prostor k inspiračně zajímavému prostředí.


Letošní ročník je zajímavý i tím, že se do něj zapojili i mladí All Stars hudebníci. Konkrétně All Star Terra, průkopnice a vycházející hvězdu hyperpopu, spolu s DJ Kewu představí na odhalení muralu svoje nové album Sugar & Sleaze. K muralu sestavili i speciální playlist, pro který se inspirovali přímo samotným muralem. Adam Žák, autor muralu, se umělecky podílel také na vizuálu jejich alba.

K tématu identity se vybízelo vytvořit interaktivní nadstavbu, která by motivovala lidi k sebevyjádření. Studentka Scholastiky, Vyšší odborné školy vizuální komunikace, vytvořila Instagram filtr. Ten je přístupný na @converseczesvk nebo skrze načtení QR kódu přímo na stěně muralu. Je zajímavý i tím, že v něm zazní část hudebního projektu Our Beat s název Identity, který vytvořili další All Stars Michael Nováček a Nill Garcon.


Adam Žák


Adam studuje na VOŠG Hellichova obor Propagační grafika. Nejvíc ho baví pracovat s 3D grafikou a písmem, pro kterou hledá inspiraci nejvíce v přírodě a hudbě. Jeho práce je čím dál vidět i díky zajímavým spolupracím s hudebníky typu Terra a Kewu. Adamův umělecký rukopis je jasně čitelný a snadno rozpoznatelný.


Terra


Terra se původně stala umělkyní z trucu. Poté, co jeden z moderátorů soutěže Startér Českého Radia Wave v živém vysílání řekl, že její singl "Hazy" je „roztomilá popová písnička, ale nemá sebemenší šanci na vítězství“, rozhodla se, že není jiná možnost než mu dokázat opak – a přesně to se jí podařilo. Jen pět týdnů poté získala titul "Vítěz Startéru Radia Wave 2020", shromáždila rekordní počet posluchačských hlasů a následně byla časopisy Forbes a Full Moon Magazine označena za “průkopnici a vycházející hvězdu hyperpopu”.


Kewu


Kewu je česko-tuniský DJ, producent a rádiový moderátor. V raných teenage letech

objevil alternativní taneční hudbu prostřednictvím labelů jako "Night Slugs", "Fade to Mind" a "Hyperdub". Jeho cesty do Spojeného království podpořily jeho lásku k tomuto žánru, což ho vedlo k vyhledávání podobných hudebních akcí ve svém rodném městě – Praze. Byl rezidentním DJem v pražském klubu "NEONE", spolupracoval s "Nobodylisten" na známé akci "Addict Rave", jeho DJské schopnosti byly oceněny na MixMagu a je spojován s evropskou ballroom scénou jako DJ a beatmaker a je součástí československého Kiki house of Velvet.


Comments


bottom of page