top of page

Dr. Martens Jadon

Dr. Martens Jadon model už deset let tvoří poctivou a odvážnou oporu našim věrným fanouškům, kteří se nebojí vystoupit z řady. Vytvořil si vlastní hlas a náladu, které jsou typické jen pro něj. Tuto sezónu mu chceme vzdát hold a spolu s ním oslavit i subkultury, které si výrazné Dr. Martens boty přivlastnily.

Už při jejich představení v roce 2013 bylo jasné, že s Jadon botami vzniklo něco mimořádného. Přes 60 let DNA značky se najednou pozvedlo na nepřehlédnutelné platformě. Silueta s tkaničkami na 8 oček vyrobená z lakované hladké kůže s typickou Dr. Martens PVC podrážkou. To vše s dalšími typickými znaky, jakými jsou žluté prošívání podrážky z PVC a AirWair poutko.

Pocta alternativním subkulturám, které odmítají mainstream a nezapomínají, že i bota může znamenat prostředek k radikálnímu sebevyjádření. A právě verze Jadon Harness z černé Paris kůže je toho důkazem. Charakteristické pro tyto Jadon jsou postrojové řemínky přes botu, kovová patina a kovový kroužek na nártu. Vyvýšená podrážka je 2” Quad Retro. Tato řada se představí už v únoru ve třech verzích: nižší 1461, klasický 2976 Chelsea model a vysoké 1914 na 14 oček.

Jadon Alt je metalická předělávka, která je ódou na DIY přístup a customizaci bot obecně. Je z pružné Buttero kůže a má speciální očka z výrazných kovových kroužků včetně velkých ozdob ve tvaru písmene D podél šněrování. Opět se chlubí Quad Retro podrážkou a černo žlutým proužkem na patě.

Jadon Zip je další botou inspirovanou rebely a customizací, tentokrát s odkazem na kožené motorkářské bundy. tyto Jadon jsou z Milled Nappa kůže s lemy ozdobenými stříbrnými zipy, které se obtáčí i podél linie podrážky. Ta má pochopitelně nepřehlédnutelné žluté prošívání.

Všechny tyto modely jsou dostupné od února.

Dr. Martens boty, které se rozhodně nebojí pozornosti. To jsou Jadon Max, převyšující všechny ostatní Jadon verze, a to doslova! Díky 2.25” Quad Retro Max podrážce s černým prošíváním a ve výrazné stříbrné barvě jsou nepřehlédnutelné. Jemná kvalitní kůže z nich dělá pohodlné boty od prvního obutí. Dalšími poznávacími znaky jsou zvýrazněná kovová očka a stříbrné poutko nad patou. Dostupné od ledna.

Retro Ray Vegan Jadon jsou nejnovější verzí Jadon řady, která je veganská. V této podobě vzdávají na první pohled hold rebelské psychedelické kultuře 70. let s jejich hédonickým kouzlem. Jsou vyrobené ze zpevněného plátna s retro Ray potiskem

z Camdenu. Světlé poutko nad patou znamená, že patří do veganských kolekcí značky Dr. Martens. Najdete je navíc ve verzích 1461 a sandálů Clarissa. K mání od dubna.

Comentários


bottom of page