top of page

DR. MARTENS X KEITH HARING: SPOLUPRÁCE S UMĚLCEM, KTERÝ RÁD PŘEKRAČUJE HRANICE

Dopad Keitha Haringa na uměleckou komunitu nemá obdoby. A ačkoliv jeho jméno nemusí být všem povědomé, jeho umění se vrylo společnosti do paměti. Není divu, s jeho prací se setkáváme dennodenně. Na tričkách, na fasádách budov nebo na interiérových doplňcích. Nyní legendární umělec rozzáří ikonické Dr. Martens. V rámci spolupráce se zařadí mezi skupinu tvůrců, kteří se nebojí jít proti běžným uměleckým konvencím, stejně tak jako Dr. Martens.
Unikátní styl kreslení, barevnost a hravost Keitha Haringa našla inspiraci v nespoutaném newyorském životě s kořeny v sociálním aktivismu. Jeho genialita spočívala v tom, že běžná kresba vyzařující pozitivní energii a přístupnost zároveň zpochybňovala autority. Jeho graffiti upoutala pohled každého kolemjdoucího, ale vždy se v nich ukrývalo více, než bylo patrné při letmém pohledu. A to platí dodnes. Umělec, který celý život vedl boj proti konvencím a stavěl se na stranu utlačovaných, pokračuje i ve 21. století ve vytváření rozruchu. Kolekcí tak Dr. Martens vzdává hold umělci, s jehož smýšlením se tolik ztotožňuje.


Naše ikonické modely ožijí hravými Haringovo graffiti s pestrými detaily na tkaničkách.

V kolekci nechybí známá andělská křídla, štěkající pes nebo provokativní kresby bezpohlavních jedinců, které se rozprostírají přes celý model.
Model 1460 je potištěný černými graffiti a celý design je podtržený barevnými kresbami na zadní straně bot. Model 1461 je ozdoben bílým andělským miminem a jeho bílé provedení je celé obalené v ikonických Haringových postavách. V kolekci se nezapomnělo ani na ty nejmenší, a tak dětský model 1460 zdobí graffiti netopýra a na tkaničkách nechybí kreslený pes.

V České republice budou modely 1460 a černý 1461 exkluzivně k dostání ve Freshlabels a Shooos na Slovensku.Comments


bottom of page