top of page

ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSEN vyhrává Zalando Sustainability Award na kodaňském týdnu módy

Zalando - přední evropská online platforma pro módu a životní styl - dnes vyhlašuje vítěze třetí edice Zalando Sustainability Award v partnerství s kodaňským týdnem módy, kterým se stává ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSEN. Značka zaujala především svým přístupem k udržitelnosti a využitím inovativních technik barvení látek. Jde o třetí sezónu tříletého strategického partnerství mezi Zalandem a kodaňským týdnem módy, jehož středobodem je právě cena za udržitelnost. Jejím cílem je podněcovat módní značky ke zkoumání alternativních přístupů k designu či výrobě, aby tím přispěly k udržitelnějšímu módnímu průmyslu.Kolekce představená na týdnu módy předvedla podle poroty ethos značky ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSEN recyklovat kdykoliv je to možné. Vítěz získá finanční odměnu ve výši €20.000 a společné partnerství se Zalandem, díky kterému vznikne exkluzivní kolekce, která se zaměří na hlubší řešení udržitelnosti materiálů, výroby, technologických řešení a dohledatelnosti. Zalando vybere širší selekci z AW22 kolekce představené na kodaňském týdnu módy a nabídne je svým více jak 46 milionům zákazníků na 23 trzích.Sara Diez, VP Category Women and Private Labels, Zalando SE říká: „Jedním ze stěžejních kritérií při výběru vítěze Ceny udržitelnosti byla kombinace módní důvěryhodnosti a udržitelnosti a značka ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSEN ji splňuje nejen výběrem materiálů, ale i nadčasovostí designu. Jako platforma chceme ovlivňovat udržitelnější rozhodnutí našich zákazníků a je skvělé, že nám chce být spousta značek na této cestě partnerem. Těšíme se na spolupráci s ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSEN a objevování udržitelných zlepšení a inovací tak, aby byla udržitelnost ještě více žádoucí než kdykoliv předtím. Se zaměřením na transparentnost a sdílení informací o dopadu použitých materiálů, doufáme, že udržitelnější volba bude pro zákazníky mnohem jednodušší.“


Tobias Birk Nielsen, kreativní ředitel v ISO.POETISM™ BY TOBIAS BIRK NIELSEN: „Jsem moc rád a poctěný, že jsem získal tuto cenu - opravdu to pro nás znamená mnoho! Být součástí Zalando Sustainability Award znamenalo vzácný proces učení a skvělou zkušenost. Po celou dobu přijímáme udržitelná rozhodnutí, která jsou přirozenou součástí celého procesu. Zaměřujeme se na to, jak vše implementovat interně ve všem, co děláme - od designu až po logistiku. Být součástí nás ale nakoplo komunikovat náš přístup nejen interně, ale i v rámci naší bubliny. Vyhrát cenu nás nejen ještě víc motivovalo, abychom v této cestě pokračovali, ale ještě nás pobídlo k ještě ambicióznější vizi udržitelnosti. Každý v mém týmu udělal neuvěřitelný kus práce s obrovským úsilím, navzdory všem dalším projektům, na kterých momentálně pracujeme. Takže jsem vděčný a opravdu pyšný, čeho jsme společně dosáhli!Členka poroty Arizona Muse k tomu dodává: „Obrovská gratulace značce ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSE, která v Kodani předvedla úchvatnou a dojemnou show. Módní průmysl by se mohl od značky rozhodně učit, především v přístupu k minimálnímu dopadu na prostředí a nulovému odpadu, v závazku k environmentální a sociální odpovědnosti nebo v ambici k pozitivní změně v rámci spolupráce a kolektivismu. Opravdu věřím, že móda se může stát planetou plnou pozitivně naladěných značek jako je ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSEN.

Finalisté Fassbender a Tomorrow Denim byli porotou označeni jako příklady značek, které inspirují a integrují udržitelné postupy do celého dodavatelského řetězce, a vytváří jedinečné módní kousky, které jsou hvězdami každého šatníku.

Kolekce finalistů Zalando Sustainability Award, které se představily na kodaňském týdnu módy hlavně digitálně, proběhly v Nikolaj Kunsthall, kostele v centru Kodaně v souladu s požadavky na ochranu zdraví v právě probíhající pandemii. Kolekce byly k vidění i v Zalando Greenhouse, digitálním showroomu, který umožnil všem na světě sledovat přehlídky v reálném čase. Virtuální prostor hostil i workshopy ‘Care & Repair s designérem Nikolajem Stormem a dánskou influencerkou Emilií Lilja, nebo ‘Styling More Sustainably” se Säker Stil a D&I editorkou Vogue Scandinavia Monou M. Ali, a představoval hub, ve kterém se návštěvníci mohli dozvědět detailní info o finalistech.

Cena za udržitelnost se dostala do pravidelného módního kalendáře. Vítěz edice SS22 Nikolaj Storm je nyní dostupný i na webu Zalando, jeho kapsulová kolekce jako součást výhry bude představena v průběhu roku.


Comments


bottom of page