top of page

Levi’s® oslavuje sílu, historii a kreativitu LGBTQIA+ komunity

Levi’s® v posledních desetiletích vždy hrdě stál za LGBTQIA+ komunitou a pokračuje v této podpoře i nadále. Pro Pride 2023 se rozhodl opět vyzdvihnout jejich sílu, historii a kreativní sílu. Čerpá z promyšleného mixu inspirativních a vzdělávacích příběhů, které vytvořili přímo členové LGBTQIA+ komunity a další jim spřízněné duše. Cílem má být povzbudit kohokoliv k tomu se naplno sebevyjádřit skrze heslo kampaně “How do you show up?”, v překladu Jak se chceš ukázat?.

Levi’s® Pride 2023 kolekce odráží a vyzdvihuje touhu po sebevyjádření jako nekonečnou škálu možností s důrazem na fluidnost. Levandulová paleta celé kolekce vzdává hold LGBTQIA+ aktivistům ze 70. a 90. let, jejichž nebojácná energie nastartovala reálné změny a odráží se dodnes v odvaze mladých queer a trans lidí. Tato kolekce je doslova pro každého, ať už má na sobě šaty Radical Love, nebo vestu Liberation.

501® se staly ve druhé polovině 20. století symbolem protestu, solidarity a jisté drzosti. Například v 50. letech byly neodmyslitelnou součástí motorkářské kultury v Hollywoodu a mladé herecké hvězdy si je zamilovaly. Byly synonymem tzv. hypermaskulinity, ale také mazaly rozdíly mezi pohlavími. To je pasovalo do rebelské role a je tomu tak dodnes, ať už vám dělají společnost na Pride pochodu, nebo je nosíte celoročně ve jménu lásky a inkluzivity.

Jako další projev podpory LGBTQIA+ komunitě daruje Levi’s® každoročně 100 000 dolarů celosvětové nadaci Outright International, které podporuje LGBTQIA+ osoby globálně.


Comments


bottom of page