top of page

Levi’s® představuje upcyklovanou kolekci společně s Natalií Dufkovou

Příležitost vytvořit kapsulovou kolekci s názvem “Levi's Reworked by Natalie Dufková” se mladé talentované návrhářce otevřela ziskem ocenění Levi’s® Special Price Diploma Selection na loňském Designbloku. Celý proces výroby kolekce, která se skládá z 13 originálních kusů, probíhal zcela lokálně v rukou týmu samotné Natalie Dufkové a spojuje jak její vlastní módní rukopis, tak i pro Levi’s® typický denim. Vzdává hold nejen upcyklaci – kolekce je vyrobena z upcyklovaných kusů Levi’s® oblečení – ale také ženskosti. Odráží Levi’s® touhu podporovat mladé talenty a upozornit na možnosti udržitelné cirkulární módy. V prodeji bude kapsulová kolekce od 14. dubna na e-shopu Designbloku a celý výtěžek bude věnován Designbloku a jejich projektu na podporu ukrajinských designérů a ilustrátorů.

Kolekce bude vystavena v Levi’s obchodě Na Příkopě od 30. března do 13. dubna 2022.


V říjnu 2021 proběhla v rámci výstavy Designblok mezinárodní soutěž mladých talentů Diploma Selection, kterou Levi’s® podpořil, a to ve dvou kategoriích – speciální cenou pro vítěze nejlepšího produktového designu a módního designu. Na základě výhry získala Natalie Dufková příležitost pro Levi’s® vytvořit kapsulovou kolekci oblečení. Podmínkou bylo vytvoření kolekce z kusů nevyužitých Levi’s modelů. Vzniklo tak třináct jedinečných a nápaditých upcyklovaných kusů oblečení, které podpoří zviditelnění ukrajinského designu. Navíc se Levi’s® rozhodl věnovat prostor ve svém vlajkovém obchodě Na Příkopě, kde se s kolekcí může seznámit i široká veřejnost.Natalie Dufková si za ústřední motiv pro kolekci zvolila ženu a ženskost obecně, kterou mají evokovat prvky jako řasení a volány. Jde o poznávací elementy její tvorby, která se opakovaně vrací k dívčí zasněné inspiraci. Našla klíč k tomu, jak propojit tužší denim s jemnou křehkostí, což v závěru dodává nositelce sílu a zdůrazňuje její ženskost. Hlavní propojení Levi’s® a Natalie Dufkové tak spočívá v kombinaci síly a jemnosti.


Dalším materiálem v kolekci je kromě originálního Levis denimu ještě upcyklovaná tradiční česká paličkovaná krajka od firmy Topak, se kterou velmi ráda pracuji a objevila se už v mojí diplomové práci.“, dodává Natalie Dufková.Klíčové pro upcyklovanou kolekci byl také motiv přírody a láska k ní. Natalie v přírodě vidí splynutí ženy se svobodou, proto se pro nafocení kolekce rozhodla spojit s fotografem Alexandrem Belem a zasadit kusy oblečení do surové venkovské estetiky. Láska k přírodě je romantická a věčná a je podpořena i samotnou upcyklací a sdíleným pozitivním přístupem k udržitelnosti.


Není to poprvé, kdy Levi’s podporuje mladé československé talenty. V minulosti šlo například o spolupráci se se slovenským návrhářem Zoltánem Tóthem.


“V Levi's fandíme síle sebevyjádření a aktivně se snažíme podporovat lokální kreativní tvůrce a scénu. Roky vidíme, jak se naše oblečení mění pod rukama svých zákazníků a jak si ho přizpůsobují sobě na míru, proto rádi motivujeme naše fanoušky, aby si z Levi’s® udělali svoji vlastní vizitku. Z tohoto trendu vzešly i Levi’s® spolupráce s módními značkami jako například s MiuMiu a s Jean Paul Gaultierem. Levi's reworked by Natalie Dufková je dalším důkazem kreativního objevování možností našich ikonických modelů. Tentokrát s příchutí přírody, ženskosti a českého řemesla.” Anit Van Eynde, viceprezidentka Levi's North Europe Marketing.Jednotlivé kusy oblečení je možné zakoupit na e-shopu Designbloku, kterému připadne i celý výtěžek z prodeje. Částka bude použita na podporu instalace ukrajinských designérů a ilustrátorů na Designbloku 2022.Comments


bottom of page