top of page

Nábytkáři z Devoto získali finanční injekci od investičního fondu SPM ve výši desítek miliónů korun

Česká nábytkářská firma Devoto, která na trhu působí více jak deset let, získala růstový kapitál od investiční skupiny SPM Slavomíra Pavlíčka a Marka Španěla. Rozvoj společnosti, její konkurenceschopnost a vývoj nových produktů jsou hlavním cílem finanční injekce.Společnost Devoto, s vlastní výrobou v Libčicích nad Vltavou, získala prostředky pro realizaci svého organického růstu od české investiční skupiny SPM. Ta se tak stala jejím majoritním vlastníkem. „Investici od SPM vnímáme jako příležitost zrealizovat některé plány, které jsme chtěli dlouho realizovat, ale nebyla pro ně potřebná kapacita, ať už finanční nebo procesní“ říká zakladatel Devoto Lukáš Lédl.


Devoto chystá na podzim hned několik novinek, kterými znovu nastartuje sériovou výrobu. Jednou z nich je i variabilní nábytková stěna využitelná v různých částech interiéru, která se bude vyrábět lokálně v Libčicích. Další je pak spolupráce s designovým studiem IHOR, která přinese hned několik produktů. Obojí Devoto představí na nadcházejícím Designbloku. Kromě toho chystá vlastní Devoto Tiny Loft Kito, malý dům s velkým přesahem, kde se ztrácí hranice mezi interiérem a exteriérem. Vzniká ve spolupráci s architektkou Annou Matouškovou a elegantně i chytře řeší dispozice, díky kterým nabídne novou dimenzi bydlení či rekreace.


A nakonec – a právě díky investici od SPM – se dostává i na Devoto Aquarius 470 – elegantní a zároveň inovativní dřevěné plavidlo. Nápad a projekt výroby lodí vznikl už v roce 2019, ale až nyní se dostal k životu. Pracoval na něm tým zkušených a zručných lodních řemeslníků a lodních inženýrů, které zaujala právě práce s tak ušlechtilým materiálem, jakým dřevo je. Devoto Aquarius 470 disponuje klasickými a elegantními křivkami. Svým moderně navrženým trupem nabízí nejlepší kombinaci jak tradičního vzhledu, tak nejnovějších inovací lodního inženýrství. Speciálně vyvinutý trup umožňuje lodi o délce 4,7 metru zůstat kompaktní a zároveň jednoduše ovladatelné během vyšší i nižší rychlosti plavby.


Investiční skupina SPM, která se zaměřuje na podporu českých firem a hledá zajímavé příležitosti zejména pro tvorbu dlouhodobých partnerství, se stala majoritním vlastníkem Devoto. Vstupem do firmy chce SPM podpořit kvalitní lokální výrobu spektra finálních produktů od nábytku, přes dřevostavby až po elegantní lodě a posílit její konkurenceschopnost nejen na českém trhu. „Na Devoto nás zaujal nejen zapálený management, ale i pestrá produktová vize dlouhodobého rozvoje, která nás přesvědčila o tom, že investice do společnosti dává smysl“, říká Slavomír Pavlíček.
Σχόλια


bottom of page