top of page

Značka Levi’s® se přidává k oslavám Měsíce hrdosti LGBTQIA+ komunity a odhaluje kolekci inspirovanou rodeem

Levi’s® je dlouholetým podporovatelem queer komunity a v rámci jejích oslav se v roce 2024 rozhodl představit kolekci inspirovanou LGBTQIA+ rodeo kulturou, která se datuje až do 70. let 20. století a je aktuální až do dnešních dní. Oblečením to ale nekončí, Levi’s® chce inspirovat svoje fanoušky i příběhy těch, kteří se stali tvářemi letošní kampaně. Všichni jsou členové queer komunity a jde o odvážné jedince, kteří si razí cestu životem s důrazem na sílu vlastního sebevyjádření, s odvahou a hrdostí. 

Western a oblečení kovbojů je nedílnou součástí DNA značky Levi’s® a tato kolekce čerpá inspiraci z tzv. Rainbow Rodeos, jejichž původ sahá do 70. let v americkém státě Nevada. Kolekce obsahuje široký sortiment oblečení a doplňků s grafickými designy z Levi’s® vintage kousků a z archivních plakátů. To  dodává jednotlivým kouskům specifické kouzlo, které umocňuje lesk zdobných kamínků, pozlacený denim a další zářivé aplikace. Například “Cinched Shortstack” tričko, “Cropped Muscle” tílko, nebo “Liberation Western” kšiltovka. Všechny tyto kousky s duhovými prvky a výšivkami inspirovanými westernem společně tvoří letošní Levi’s® rodeo look. Kolekce je navržena tak, aby ji každý mohl kombinovat a sladit zcela podle svého osobitého stylu.

Tvářemi letošní kolekce jsou hudebník Orville Peck; modelka a make-up artistka Mattise Andrews; hudebník a zakladatel značky Ruxwood Bronze Avery, drag queen Violet Chachki; fotografka Paris Helena Elyte; a zakladatelé taneční komunity Stud Country Bailey Salisbury a Sean Monaghan.


Po celá léta značka Levi's® bez ustání podporuje práva LGBTQIA+ komunity a adresuje otázky spojené s jejich právy a potřebami. Od pochodů zaměstnanců v prvních Pride průvodech v San Franciscu až po to, že jako jedna z prvních společností podpořila v Americe antidiskriminační legislativu. Společnost Levi Strauss & Co. hrdě vyjadřuje svou podporu komunitě LGBTQIA+. Nelze zapomenout ani na to, že džíny Levi's 501® se staly nezpochybnitelnou součástí šatníků těch, kteří měnili a mění svět na protestech po celém světě a hlásí se k hodnotám solidarity a sebevyjádření. 


V rámci podpory komunity LGBTQIA+ věnuje značka Levi's® 100 000 dolarů organizaci Outright International, která se zasazuje o podporu lidských práv queer lidí a upozorňuje na jejich porušování po celém světě.Kampaňové a produktové fotografie HERE

Archivní snímky HEREComments


bottom of page