top of page
FF logo Janda v 2 300dpi.png

Módní vyhledávač GLAMI expandoval na další tři evropské trhy, kterým ještě letos slibuje obrat ve vý

Český vyhledávač módy GLAMI vstoupil na další evropské trhy, kterými jsou Slovinsko, Chorvatsko a Bulharsko. Tím upevnil pozici největšího nezávislého vyhledávače módy v Evropě. Ambicí vyhledávače je ještě v letošním roce přinést novým partnerským obchodům obrat v hodnotě 250 milionů Kč a celkový obrat ve výši 5 miliard Kč všem svým partnerům.

Český módní vyhledávač GLAMI, patřící pod křídla investiční skupiny Miton, ohlásil expanzi na nové evropské trhy a tím rozšířil svůj zahraniční záběr do Slovinska, Chorvatska a Bulharska. Po loňské expanzi do Ruska, Řecka a Turecka tak v současnosti působí v patnácti zemích Evropy. I přesto, že je GLAMI na nových trzích nováčkem, získává ke spolupráci známé e-shopy jako Footshop, Astratex, Reserved nebo Bibloo.

„Nové trhy, na které jsme v posledních měsících vstoupili, se vyznačují rychlým tempem růstu e-commerce. V Bulharsku je to meziročně až 10 % s tím, že třetinu obchodovaného objemu tvoří právě móda. Ve Slovinsku a Chorvatsku má zkušenosti s nákupem online 9 z 10 obyvatel. Na základě zjištěných dat jsou tyto trhy zajímavé pro velké množství e-shopů, se kterými GLAMI spolupracuje,“ vysvětluje Ján Kešelák, manažer pro expanzi Glami.

Vyhledávač slibuje letos přinést svým partnerským obchodům v této nové trojce zemí obrat v hodnotě 250 milionů Kč. Celkově GLAMI plánuje obrat za rok 2019 ve výši 5 miliard Kč ve všech zemích, kde aktuálně působí.

„Expanzí do Bulharska, Slovinska a Chorvatska GLAMI pokračuje v naplňování svého cíle, kterým je zjednodušení a zpříjemnění nákupů módy online nejenom v Čechách, ale i v dalších evropských zemích, a upevňování pozice největšího nezávislého vyhledávače módy v Evropě,“ doplňuje Ján Kešelák.

Vyhledávač módy GLAMI působí na trhu již šest let. Dnes je služba aktivní v patnácti zemích a pracuje na ni mezinárodní tým, který tvoří stovka členů. GLAMI měsíčně navštíví 25 milionů uživatelů, kterým nabízí 8 milionů produktů ve více než 4 tisíc e-shopech.

Recent Posts
bottom of page