top of page

JORDAN x CONVERSE PACK

PRAHA (červenec 2017) – Značky Jordan a Converse se spojily, aby vytvořily speciální limitovaný pack dvou ikonických tenisek – AJ II a Fastbreak, které obouval i sám Michael Jordan.

Jordan byl již od počátku své kariéry výjimečnou osobností. Když podepisoval svou první profesionální smlouvu, přišel s jedinečnou klauzulí, která mu umožňovala účastnit se i dalších basketbalových turnajů mimo hlavní sezónu. Tento fakt dokonale ilustruje Michaelovu bezmeznou lásku ke hře a vystihuje jeho motto „Love of the Game“ – touhu hrát basketbal kdykoliv a kdekoliv.

Cesty Converse a basketbalové legendy se protly už v roce 1983, kdy Michael poprvé obul Fastbreaky na zápas za univerzitní tým Severní Karolíny. Nejvíce v nich však zazářil během letních Olympijských her v roce 1984, kdy pomohl americkému týmu k zisku zlatých medailí. Speciální tenisky vytvořené z pěny, nylonu a kožené směsi měly ideální předpoklady, aby se staly jednou z nejlehčích obuví své doby. Na počest nezapomenutelných vystoupení Michaela Jordana se Converse Fastbreaky vrací v modré barvě týmu Severní Karolíny.

Součástí duo-packu je také model Air Jordan II PE, který připomíná dva slavné Jordanovy zápasy z roku 1986 a 1987. Červeno-černé detaily a modrá barva na patě odkazují na Jordanovo působení v týmech Chicago Bulls a Severní Karolíny.

Limitovaná edice je dostupná u vybraných prodejců v USA.

bottom of page