top of page

KENZO X LEVI’S® X NIGO
Autentická džínová móda, která spojuje tradiční prvky Východu a Západu spolu s dostupnými inovacemi. KENZO a Levi’s® představí svoji novou kapsulovou kolekci 4. října 2023 a jde o první kolaboraci, kterou si u KENZO střihne Nigo. Kolekce spojuje kulturní dědictví pařížsko-japonské módní značky a americké oděvní společnosti. Tato kolekce se zaměřuje na džínové oblečení pro ženy a muže a ilustruje trvalou vzájemnost a vliv mezi historickým japonským šitím a klasickým americkým pracovním oblečením, které je stěžejní pro uměleckého ředitele KENZO. Kapsulová kolekce bude k dispozici v buticích KENZO po celém světě, ve vybraných obchodech Levi’s® a partnerských obchodech KENZO a na webových stránkách KENZO.com a Levi.com.

Kolekce obsahuje přibližně dvacet kusů oblečení a doplňků, které jsou většinou vyrobeny z prémiového japonského džínového materiálu od firmy Kaihara, což je džínový materiál, který Nigo považuje za plně funkční. Právě funkčnost je klíčovým prvkem jeho přístupu k tvorbě pro KENZO. Jako nadšený sběratel historického oblečení má Nigo v Japonsku rozsáhlý katalog amerických džínových kousků, včetně původního pracovního oblečení Levi Strauss & Co. určeného pro kovboje a horníky. Jeho vášeň pro džínové oblečení a jeho místo v dějinách módy se odráží v dědictví Kena Takady, kterého inspirovaly snadnost a demokratický duch džínů. To vedlo k založení linky KENZO JEANS v roce 1986. Tyto motivace a inspirace společně tvoří ducha kolekce, která vznikla z dialogu mezi americkým stylem, japonskou konstrukcí a DNA značky Kena Takady. Dohromady tak vzniklo spojení mezi KENZO a Levi’s®.


Filozofie setkání Východu a Západu, která je srdcem spolupráce KENZO x Levi’s® a je zachycena i v kampani, která vznikla v Kyotu. Nigo pozval japonskou filmařku Umi Ishiharovou, která ve své práci kombinuje dokumentární a fikční prvky, zachycující kolekci v kinematografických obrazových záběrech natočených ve dvou tradičních horách v Kyotu. Místa slouží také jako pozadí pro sérii statických fotografií od mongolské fotografky Ryu Ikou. Fotky zachycují jedinečným pohledem každodennost a díky nim vynikne charisma herců, kteří v kampani vystupují - Abas Abdirazaq, Hayato, Masato Eun, Peipei, Sen Ping a Shun.


Motivy


Kousky z kolekce KENZO x Levi’s® jsou společně označené logem, které spojuje klasickou ikonografii Levi Strauss & Co. "dvou koní" s logem KENZO. Kovové knoflíky Levi’s® jsou zdobeny znakem KENZO - květinou Boke, zatímco zadní kapsy mají ikonický Levi’s® obloučkový steh. Vyšívané logo KENZO se objevuje nad kapsami jako odkaz na řetízkový steh, kterým se vyznačovaly uniformy továrních dělníků na počátku 20. století. Oblečení v této kolekci je zdobeno dvěma motivy: tiskem Sashiko, který imituje tradiční japonskou stehovou techniku, a archivním květinovým potiskem obnoveným z KENZO JEANS.
Comments


bottom of page